| anonim_4396 a întrebat:

Sant plecata din tara de 3 ani, am plecat din cauza ca fostul meu era "foarte bataus",deci nu ma pot intoarce "de nici o culoare". Intre timp el a divortat de mine, in lipsa.Eu nu m-am intors in tara sa imi schimb buletinul,deci nici sentinta de divort nu o am. Buletinul l-am pierdut, in tara nu ma pot intoarce.Am doar certificatul de nastere.Ce pot sa fac? Va multumesc mult!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Mergi la cel mai apropiat Consulat sau ambasada a Romaniei si solicita un titlu de calatorie.
Pentru ca nu spui in ce tara te aflii, ti-am selectat la intamplare Germania - servicii consulare -titlul de calatorie:http://muenchen.mae.ro/node/479