| BeHappyForMe a întrebat:

Se percepe vreun comision daca vrea sa trimit cuiva bani si nu am card dar persoana respectiva are ma refer la cineva care are card la raiffeisen cum se face ca vreau sa trimit si nu stiu. funda cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| djhateme a răspuns:

Nu se percepe nici un comision.Singurul lucru pe care trebuie sa il faci,este sa te duci la Raiffeisen cu extractul de cont al persoanei respective,sau sa ii stii numele, si trebuie sa completezi o cerere, sau acum nu cred ca se mai completeaza nimic.

1 răspuns:
| blackfox a răspuns:

Da mereu se percepe o taxa.Mi se pare ca platesti mai putin daca te duci la una din sucursalele bancii respective decat daca virezi banii de la alta banca.Trebuie sa ai numele persoanei, codul contului si buletinul tau.