| Mihai1972 a întrebat:

Se poate sa am rubeola fara eruptie? Am un ganglion umflat, stau de o saptamana in casa, dar nu mi-a aparut eruptia, am tinut si regim alimentar! Funda celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Adinel a răspuns:

Se poate sa fi avut rubeola cand ai fost mic si acum doar s-a dat un fel de alarma adica rubeola te-ar fi prins si pe tine daca nu ai fi facut cand erai mic si astfel ti s-au umflat ganglionii ca dovada ca ai luat acest virus ca sa ii zic asa dar nu iti vor aparea bubite.E posibil sa ti se fi umflat ganglionii si de la o raceala sau altceva.Asa a patit o colega de-a mea.A fost la medicul de familie si nu avea rubeola nimic doar era putin racita ma ales in zona gatului i a urechii. Daca nu ti-au aparut bubite nu ai rubeola categoric mai ales dupa o saptamana in care ai avut ganglionii umflati.La rubeola ar trebui sa ai si febra.Iti spun in cunostinta de cauza deoarece am avut 7 colegi bolnavi de rubeola anul acesta.Te pup

3 răspunsuri:
| Robertyz a răspuns:

Da.Se poate. Daca nu iti apar inseamna ca ai stat fara sa iti dai seama in frig si s-au ascuns.Asa am eu de fapt, mi-au aparut la 5 zile bubele. Daca nu iti apar este destul de nasol, asa ca mai bine te duci la un medic.

| Alinush6 a răspuns:

In primul rand du-te la doctor si spune-i asta...
si parerea mea e ca nu e nimic grav, poate ai o forma de rubeola mai usoara si de aceea nu ti-am aparut inca.

| Nothing1 a răspuns:

Poate ai doar intr-un anumit loc mie asa mi s-a intamplat am avut decat 4 bube intr-un loc pe tot corpullaughing...Cauta-te si mergi la doctorbig grin