| greenmoon a întrebat:

Se poate sa primesc un colet (niste carti) prin posta sau sa mi le aduca acasa, deja platite de cel ce a comandat? adica nu eu am comandat, ci o persoana mi le-a facut cadou (a trecut comanda pe numele meu), si nu a dorit sa-mi spuna cum vor primii cei de pe elefant.ro banii. deci se poate? sa nu existe vreo incurcatura, sa ma pomenesc ca trebuie sa platesc cartile pe care nu eu le-am comandat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca a facut plata in avans, prin card, ordin de plata sau depunere in cont.
Il poti intreba pe el sau poti intreba la firma, daca au primit sau nu banii.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu cel care ti le-a facut cadou sa il intrebi daca a platit comanda, altfel daca ti se cer banii nu platesti. Daca elefantul nu a zis cum primeste banii e posibil sa fi primit un aviz de la client sa nu zica nimic.