| JusticeForCraiova a întrebat:

Salut.
Azi am comandat cateva pachete de carti de joc de pe www.cartidejoc.ro si am dat sa primesc in colet postal cum adica, ma duc la posta sa ridic coletu sau vine acasa postasu?

Răspuns Câştigător
| SparkleO a răspuns:

Nu stiu de unde esti tu, dar pe mine ma suna postasul si-mi zice "i un colet!"...

stii, daca e ceva urgent, nu. poti astepta avizul, dar vine dupa o saptamana big grin

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Vei primi un aviz in cutia postala in cateva zile (de obicei in 3-4 zile, in functie de distanta), cu care trebuie sa mergi la posta si sa ridici coletul. Ai nevoie doar de acesta, de suma de bani pe care trebuie sa o platesti (apare si pe aviz) si de buletin.

| SparkleO a răspuns:

Salut.

fii atent. ca sa ridici un colet, ai nevoie de buletin si de bani. mergi la posta, intrebi daca ti-a venit coletul, si daca a venit, zici ca vrei sa-l ridici. ii dai postasului buletinul si banii, iar el iti va da o chitanta albastra.

| JusticeForCraiova explică (pentru SparkleO):

Dar nu-ti mai trebuie niciun aviz?

| SparkleO a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Nu stiu de unde esti tu, dar pe mine ma suna postasul si-mi zice "i un colet!"...

stii, daca e ceva urgent, nu. poti astepta avizul, dar vine dupa o saptamana big grin