| campanario a întrebat:

Si'a renovat cineva buletinul sau macar se poate?!, (e informatie pentru cineva care e plecata in Spania, si in octombrie i se expira si nu are pasaport ) fara sa plece in tara? Din cate imi zicea ea, se poate cu imputernicire si din alea. Multumesc pentru ajutor :*

5 răspunsuri:
| dienuk a răspuns:

Nu poti sa-ti renovezi buletinu`.
nu e un apartament.
trebuie sa-l schimbi! of.

| eugem35 a răspuns:

Dureaz cateva zile si dac este in tar se duce la srviciu comunitar de evidenta a populatiei si isi face buletinul poza se face pe loc si plateste la CEC o taxa de 40 ron actele de la casa sa vada ca are doiciliu si copie dupa certificatu de nastere buletin ciar daca nu ia expirat buletinul si am inteles nu este in tara sa se duca la consulatul roman din spania

| campanario explică:

Biiiiine Reinnoit! laughing

| multimoak a răspuns:

Cineva din Spania trecea prin aceeasi situatie si a trimis datele la cineva din familie si i-a refacut buletinul in tara fara sa se mai prezinte cel care vroia sa-se reinnoiasca buletinul.Trimisese si-o poza cum se foloseau inainte la buletinele vechi si multe copii. Mai multe informatii afli de la politia din orasul din care faci parte. Ei iti spun daca sunt si ei in stare sa faca acest lucru sau nu.
Succes!

| anca_3211 a răspuns:

Renovat? Poate reinnoit.
Se poate cu imputernicire.