| rebelasexi a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog frumos de ce nu merge sonorul la laptopul meu daca am driverul audio activat si imi apare si sonorul acolo da cand pornesc o melodie nu merge

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza driverul acesta -> Realtek Win7_R255_x86 - driverul de sunet HD
Download link:
http://tiny.cc/o5jqp
Bafta!

16 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cu ce program deschizi acele melodii? Ce windows ai? In browser ai sunet? Cand deschizi pc-ul ti se aude melodia de start din windows? (foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului meu. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

| rebelasexi explică (pentru neluL):

Cu orice program le deschid nu merg, am windows 7 ultimate, nu mi se aude nici melodia de start din windows si nu stiu ce sa ii fac ajuta-ma si pe mine te rog

| rebelasexi explică (pentru neluL):

Iti dau funda da numai ajuta-ma

| rebelasexi explică (pentru neluL):

Nu merge nici asa, crezi ca daca schimb windows-ul o sa mearga?

| neluL a răspuns (pentru rebelasexi):

Normal! Dar nu te grabii deocamdata! Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio". Porneste acest serviciu si sunetul o sa porneasca si el. Bafta!

| rebelasexi explică (pentru neluL):

intru in Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools da nu imi apare windows audio de ce?

| rebelasexi explică (pentru neluL):

Da un id de mess nu ai ca poate asa ma ajuti

| neluL a răspuns (pentru rebelasexi):

Dupa Administrative Tools urmeaza SERVICES si din lista aceea alegi "Windows Audio" Dar decat sa urmezi atatia pasi nu este mai usor sa scrii in start ->>> services.msc? Aici esti direct la serviciile windows. Nu ai cum sa nu ai Windows Audio!

| rebelasexi explică (pentru neluL):

Am intrat la Windows Audio cum ai spus tu dar era pornit si nu inteleg de ce nu merge.

| rebelasexi explică (pentru neluL):

Da am intrat la Windows Audio si am gasit doua si erau pornite. Nu inteleg de ce nu merge.

| neluL a răspuns (pentru rebelasexi):

Ia vezi cu asta Realtek AC 97 Audio Driver for Windows 7
http://drivers.softpedia.com/......ws-7.shtml

daca nu merge ->spune ce placa de sunet ai (start->dxdiag) si mai spune-mi lista de update-uri care o ai in windows update si care sunt nefacute.

| rebelasexi explică (pentru neluL):

La placa de sunet imi apare asa: Name: Speakers(High Definition Audoi Device). Si acolo la windows update imi apare asa:Check for updates for your computer. Always install the latest updates to enhance computers security and performance, iar cand dau check foe updates imi spune ca: Windows update cannot currently check for updates, because the service is not running. You mei need to restart you computer.

| neluL a răspuns (pentru rebelasexi):

Nu trebuie sa dai drumul la update-uri daca nu ai win original! Trebuie sa-mi spui doar ce update-uri vor sa se instaleze ->numele lor ma intereseaza!

Ai probat ceea ce ti-am dat eu?

Intra in Start-> scrie Device Manager ->aici la Sound video and game controllers da dublu click si apoi dublu click pe driverul tau audio si spune-mi ce scrie acolo la DRIVER.

| rebelasexi explică (pentru neluL):

Multumesc mult pentru ca ai vrut sa ma ajuti dar l-am facut. Multumesc inca odata

| neluL a răspuns (pentru rebelasexi):

Cu placere ! bye,bye wave

| neluL a răspuns (pentru rebelasexi):

Instaleaza driverul acesta -> Realtek Win7_R255_x86 - driverul de sunet HD
Download link:
http://tiny.cc/o5jqp
Bafta!

| Deryana a răspuns:

Nu stiu Am si eu problema asta dar la calculator cred ca e din baza de date!