| Ion_3739 a întrebat:

Spuneţi vă rog cum iese guma de mestecat de pe haine? Funda garantat; D

11 răspunsuri:
| bunny112 a răspuns:

O foaie de hartie peste materialul cu guma, apoi dai cu fierul de calcat, cald, ca si cum ai calca.
Ori plimbi un cub de gheata peste guma, ori ii bagi un pic la congelator, apoi racai guma cu un cutitas mic, si gata!

| Adyspeed a răspuns:

Pe manualul meu de la BEKO scrie ca guma mai intai trebuie sa se intareasca punand gheata si cu mare grija dupa ce e tare de la gheata se razuie usor. Eu nu am avut problema asta pana acum si din proprie experienta nu stiu. Bafta

| rolfenstein a răspuns:

Incearca cu fierul de calcat.

| basexcu a răspuns:

Pentru a indeparta substantele lipicioase de genul gumei de mestecat folositi coaja de ou si daca aceasta solutie nu da rezultate, atunci bagati haina in congelator si dupa ce guma va ingheta o puteti scoate cu usurinta.

| BeByTzZa a răspuns:

Pai acoperi guma cu o foaie si dupa pui masina de calcatwinking

| MRrs a răspuns:

Bagi haina respectiva in congelator si guma se va intari si vei putea sa o "razuiesti". Proprie experientabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ma insel, se poate lua cu fierul de calcat, dar mai intai sa pui pe haine o hartie.
Incearca asa...

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Se poate lua cu fierul de calcat.

| Alessyaaa a răspuns:

Pune-ti bluza sau ce-i aia in frigider (intr-o punga fireste)si dupa, cand s-a intarit guma se va desprinde foarte usor.SUCCES!

| Lolita1414 a răspuns:

Garantat iese cu gheata. Freci locul cu un cub de gheata si iese. 100%

| Andreea_6692 a răspuns:

Pune peste guma o hartie cat sa acopere portiunea cu guma si apoi da cu fieru de calcat, si daca ramane putina urma da cu oleaca de apa si sapun. happy Sper ca te am ajutat! big grin