| AliceAne a întrebat:

Stau la bloc si am o baba nebuna care sta la parter, si ne face zile fripte, daca dam televizoru tare, daca se aude apa curgand la baie vine la noi la usa sau suna la politie, se ia de mine pe hol si eu ii zic sa ma lase in pace sa nu mai caute vorba cu mine, din contra ea tipa de ies toti vecini. ce pot sa fac, no mai suport, politia nu-i face nimic. ma disperat. daca sparg o farfurie sau scap ceva jos, ea suna la poitie...
astazi a venit la mine la usa la 5 dimineata ca are peretele ud in baie. m-am uitat la mine in baie si nu era ud pe js, i-am zis ca nu-i nimic la mine si sa stea linistita sa se culce si sa ne lase si pe noi sa dormim ca nu-i de la noi, a inceput sa tipe si i-am inchis usa, acum o ora, se ia de mine pe hol ca era de la mine si i-am zis bre lasa-ma ca nu-i de la mine, si s-a pus pe tipat de au iesit vecini, ca se duce la politie cas nesimtita, si i-am zis ca daca nu ma lasa sa traiesc ma duc eu la politie, au iesit si vecini de tipetele ei, cauta scandal pentru oricie, ca am caine in apartament, ca ma f... cu sotu, ee nebuna
ce pot face?

4 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Zi lu barbatatu sa puna mana pe ea sa ii traga o bataie serioasa sa vezi cum se potoleste aveam un vecin care tot asa ma supara in prima instanta i-am batut usa in cuie si dupa aia l-am prins la intuneric si l-am rupt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si depune plangere la politie altceva n-ai ce face, poate doar sa te muti.

| hummmer a răspuns:

Nu te muta.Bag-o în sperieţi,sun-o noaptea zi-i că eşti Moartea şi ştii ce face,altă dată eşti diavolul, poate se calmează sau moare.Ia-i noaptea buşonul de la panoul electric şi taie-i telefonul(tot de la panou). Trimite-i salvarea,pompierii, pizza, diverşi indivizi acasă, înnebuneşte-o, trebuie să se termine odată.

| artagonlord a răspuns:

Ori te muti ori chemi si U politia.