| AliceAne a întrebat:

Stau la bloc si am o baba nebuna care sta la parter, si ne face zile fripte, daca dam televizoru tare, daca se aude apa curgand la baie vine la noi la usa sau suna la politie, se ia de mine pe hol si eu ii zic sa ma lase in pace sa nu mai caute vorba cu mine, din contra ea tipa de ies toti vecini. ce pot sa fac, no mai suport, politia nu-i face nimic. ma disperat. daca sparg o farfurie sau scap ceva jos, ea suna la poitie... ce pot face?

12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Incearca sa pastrezi linistea! Numai da televizorul la maxim! Si tot ea este cea nebuna?

| ovidiu13b a răspuns (pentru VadTot):

Prietene, daca nu esti experimentat cu astfel de dracii, nu vorbi. nu le cunosti, sunt nebune. Nu e nevoie sa ai televizorul la maxim ca sa zica 'iar dai petrecere? lasa ca te rezolv eu!'winking

| AliceAne explică (pentru ovidiu13b):

Asa este. stazi a venit la mine la usa la 5 dimineata ca are peretele ud in baie. m-am uitat la mine in baie si nu era un, i-am zis ca nu-i nimic la mine si sa stea linistita sa se culce si sa ne lase si pe noi sa dormim ca nu-i de la noi, a inceput sa tipe si i-am inchis usa, acum o ora, se ia de mine pe hol ca era de la mine si i-am zis bre lasa-ma ca nu-i de la mine, si s-a pus pe tipat de au iesit vecini, ca se duce la politie cas nesimtita, si i-am zis ca daca nu ma lasa sa traiesc ma duc eu la politie, au iesit si vecini de tipetele ei, cauta scandal pentru oricie, ca am caine in apartament, ca ma f... cu sotu, ee nebuna

| ovidiu13b a răspuns (pentru AliceAne):

happy Sa te prinda odata nervoasa. si nu mai tine cont de politie. de nimic. injur-o, jigneste-o si nu te va mai baga in seama laughing

| DiamantulAuriu a răspuns:

rolling on the floor baba aia chiar e nebuna, pai ai putea sa o prinzi si tu o data cand face galagie si te faci ca suni la politie.
Mult noroc

Răspuns utilizator avertizat
| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Pai sfattongueoti sa iti iei casti sa asculti muzica apoi poti sa dai apa la maxim dar sa curga in lighean apoi cand treci pe langa ea o ignori si sparge cate farfurii vrei daca nu e ora de liniste politia nu face nimic poti face ce vrei intre orele 5-15 17-23.O zi buna sa ai

| artagonlord a răspuns:

Poti sa te muti sau sa te doara la patina, nu te mai intereseaza ce zice, vine politia ii zici, da domnu am spart o farfurie.

| ovidiu13b a răspuns:

Si eu aveam o baba de-asta. si de cate ori o vedeam pe hol n-o bagam in seama. dar ea tot tipa la mine. pana intr-o zi cand eram nervos tare. si am injurat in fata blocului si ea de la geam : Mah fii cumintee, ma ca te-aude politistu. I-am dat replica. la nervi
: Fa da mai taci du-te-n ^^la mea de baba proasta. Ea s-a dus la parintii mei si acestia stiind ca e nebuna i-au inchis usa in fata. si de atunci nu ma mai baga aia in seama. laughing)