| anonim_4396 a întrebat:

Stau la cămin, şi aş dori să fac o comandă de pe eBay. Însă nu ştiu ce să pun la capitolul adresă! Ultima dată când am încercat să pun un colet pe Post Restant mi s-a spus să pun adresa de la cămin... Ce ar trebui să fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ebayul NU accepta post restant!
Pune numele si adresa ta corecta din buletin, asa cum este scris acolo.

| milkcontande a răspuns (pentru Violleta2022):

Adresa din buletin o am completată în datele personale din site, dar nu vreau să-mi trimită coletul acolo, ci la localitatea unde stau la cămin?

| Violleta2022 a răspuns (pentru milkcontande):

Asta este dificil, pentru ca la camin poate primi rocine pachetul si este riscant sa nu mai ajunga la tine, iar ebayul nu poate raspudne de pierderea sau furatul pachetului, atata vreme cat este o adrsea fictiva dupa ei, fiindca cea legala este aceea din buletin.

Eu spun totusi sa mearga pachetul acasa, la parintii tai si ei pot veni sa ti-l aduca, fiindca ai siguranta ca-l vei primi, pe cand la camin daca ajunge... oricine il poate lua.

| milkcontande a răspuns (pentru Violleta2022):

Adevărat, dar stau cam departe de acasă şi chestile pe care le aş comanda mă trebuie neapărat... Oare nu cumva merge să închiriez o căsuță poştală şi să ridic coletul de acolo?

| Violleta2022 a răspuns (pentru milkcontande):

Ebay-ul nu trimite la casute postale!

| SmartASS123 a răspuns:

Bine, bine, maestrul comenzi online a sosit. Sa vedem, nu stiu cum ai reusit sa ajungi la facultate fara sa stii cum sa-ti pui adresa, dar oricum. Daca stai la camin, adresa ta este adresa caminului, simplu ca buna ziua. Nu-ti face griji, curierul tau prietenos va ajunge acolo si va lasa coletul la receptia caminului pentru tine. Si nu uita sa-l trimiti pe cineva cu suficienta putere de munca pentru a-l ridica, nu conteaza cat de mare sau de greu este.