| alexalexandrusincerul a întrebat:

Stau la parter si am gasit o insecta foarte ciudata in balcon,pe geam,avea antene,era foarte mare,neagra,ca un gandac, insa avea ac in coada. Posibil sa fi fost scorpion?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este imposibil!
Scorpionii nu traiesc in Romania si apoi, nu sunt insecte!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pot trai si la noi ca animale exotice de companie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il/o omora, daca este scorpion sigur apartine cuiva si pe urma esti bun de plata.

| flytothemoon a răspuns:

Stii macar cum arata un scorpion!? da un search ps google si uita-te.

| alexalexandrusincerul explică (pentru flytothemoon):

Avea ac...ai mai vazut gandaci cu ac? ..era foarte asemanatoare, de aceea am intrebat.

| Borhidan_Karina_1999 a răspuns:

Tot ce e posibil. Eu zic sa iei un papuc sau ceva și sa îl omori ca sa nu ai surprize

| Bad32Bunny a răspuns:

Putea fi ceva sextraterestru sub acoperire. Idk.