| AlexShadow26 a întrebat:

de câteva zile am probleme cu administratora blocului, mă acuza ca arunc chiștoace de țigări pe geam ( susține ca sunt singurul fumător pe partea astalaughing.) Eu stau la parter, ea susține ca m-a văzut însă nu are vreo dovadă de așa ceva și ca o sa sune la poliție ca sa primesc amenda, in condiția in care ea nu are dovada sau martor de așa ceva este posibil sa primesc amenda pe nedrept?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poate, iar politia sa se uite la parter sa vada cate chisdoace ai ca s.o execute pe ea

| sabin89 a răspuns:

Nu te mai ascunde după deget. laughing Ai aruncat chistoacele, recunoaste-ţi greseala si să nu se mai repete. Simplu

| AlexShadow26 explică (pentru sabin89):

Dacă aruncam eu puteam frumos sa mă duc sa le strâng și sa scap direct și de discuții și de amendă, dar pentru ce sa strâng eu atâta timp cât nici măcar nu fumez la geam ci in casa iar in cos sunt chistoacele mele nu in fata blocului laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexShadow26):

Pai cum la cos, scrumiera n-ai? laughing
Tu le-ai aruncat sigur, daca te-a lasat constiinta sa le arunci acolo, cu singuranta ca te-a lasat constiinta sa nici nu le aduni laughing

Daca nu le-ai aruncat tu, urmareste cine fumeaza si arunca, simplu. Dar hai sa iti zic, daca stai la etaju 4, si arunci un chistoc, ala nu se duce drept, ca nu il arunci sa ii cada lu vecinu de jos in balcon. Il arunci cat mai departe.
Deci daca cineva de la etajele de mai sus ar fi fumat, si ar fi aruncat chistoacele pe geam, nu cadeau fix sub geamul tau, ci in gradina sau ce aveti voi acolo, imprastiate, nu toate in acelasi loc.
Aia fiind adult, administratora aia, probabil ca tot la asta s-o fi gandit si ea, si de-asta te-a acuzat pe tine.

| AlexShadow26 explică (pentru anonim_4396):

Pai scriumiera unde o Golești? Nu la Cos?laughing) nu bănuiesc sa fie cineva de la 4, 7 etc ci ori vecinii de lângă mine ori de la 1, pentru ca ar fi cel mai logic + azi când m-am întors de la munca tot acolo lângă chiștoace era aruncată o sticla de apa goală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte urat faci.
Si cojile de seminte tot acolo le arunci? tipic romanesc.
Cand iesi afara pe geam sa te uiti, o sa vezi chistoacele alea acolo in fiecare zi, laughing ce priveliste.

| AlexShadow26 explică (pentru anonim_4396):

Dacă chiar le aruncam eu nici nu mai avea rost sa pun întrebarea asta aici laughing,

| AlexShadow26 explică (pentru anonim_4396):

Dacă, chiar aruncam eu nu mai avea nici o relevantă sa pun întrebarea aici sau sa mă contrazic cu ea, ps nu mănânc semințe scuze laughing

| GicaGigekGica a răspuns:

Pai chiar ai aruncat?

| AlexShadow26 explică (pentru GicaGigekGica):

Nu, nici nu avea rost sa mai scriu întrebarea dacă chiar era vina mea

| AtriunBoi a răspuns:

Incearca sa iei contact cu administratia blocurilor din zona, blocurile sunt in general grupate in organizatii ale administratorilor.

| DarknessDennis a răspuns:

Poti sa arunci linistit, iei amenda numai daca administratoarea are pile la politie, sau are vreun copil politai... atunci e groasa, mai ales daca sunt kent8