| pufuletziii a întrebat:

Stie cineva cand se schimba ceasul? Funda celui mai clar raspuns!

Răspuns Câştigător
| Cirstea-Scorpan_Otilia-Andreea_1999 a răspuns:

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 29 spre 30 martie, vom trece la ora de vară. Ora se schimbă în modul următor: ceasurile se dau înainte, ora trei devenind ora patru. Asta înseamnă că dormim mai puțin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cirstea-Scorpan_Otilia-Andreea_1999):

crying((((((( Nu se poate sa se dea o lege sa nu se mai schimbe ora si sa dormim mai mult?crying

| pufuletziii explică (pentru anonim_4396):

Te inteleg, prietene, iti inteleg durerea.:-

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Maine, 30.03., ora 3 va deveni ora 4.

| Varsson a răspuns:

Maine noapte ora 3 devine ora 4.

| BBronco a răspuns:

La noapte la ora 03:00. ( Adica pe data de 30.04. 2014 la ora 03:00. )