| 123andrei a întrebat:

Stie cineva cum iau banii daca trimit ceva cu ramburs la Arad prin posta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Oficiul postal din Arad va incasa banii de la destinatar, cand ii elibereaza coletul si tu vei primi banii de la Oficiul postal din localitatea ta, acolo de unde ai trimis coletul sau de la postas.

| 123andrei explică:

Dar cat dureaza toata operatiunea asta daca eu trimit luni si ajunge miercuri de exemplu si vorbesc cu el si imi spune ca a platit tot miercuri imi ajung si mie banii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 123andrei):

E posibil tot in trei zile lucratoare sa iti ajunga si tie banii, deci de la a trimite coletul cu ramburs si pana sa primesti banii, dureaza 6 zile lucratoare, deci vineri e posibil sa primesti banii. Mai exact intreaba la posta cum si ce fel.O zi buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru 123andrei):

Mai precis luni,pentru ca destinatarul daca plateste miercuri, banii tai vor pleca joi, tot prin posta romana, deci joi, vineri,(sambata si dum, nu lucreaza), luni primesti.