| fkyuc a întrebat:

Stie cineva cum ma inscriu la facultate daca perioada de inscriere este in iulie iar diploma de bac o primesc tocmai la sfarsitul lui august?

Răspuns Câştigător
| Wendego a răspuns:

Primesti o adeverinta de la scoala cum ca ai diploma de bac iar diploma o dai la facultate cand o primesti.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te inscrii cu o adeverinta de la liceu in care sunt specificate faptul ca ai reusit la examenul de bacalaureat, media si notele obtinute la obiectele la care ai dat examenul.

| aleahimk a răspuns:

De ce tocmai la sfarsitul lunii august? Te poti inscrie si dupa ce obtii diploma de bac, mai este o perioada de inscrieri la facultate si in toamna.