| JoeyRush a întrebat:

Stie cineva cum sa remodelezi un file caruia i sa printat "ideea",sa zic asa,de a se deschide cu notepad? Am deschis un file cu notepad iar acum trebuie sa ii schimb tipul,dar nu ma lasa notepadul, vreo idee?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ce fel de fisier este de fapt? deschide programul in care este facut fisierul de fpat si apoi dai cu open si-ti deschizi fisierul din locatia unde este cu programul respectiv. adica deschide wordul mai intai de ex, apoi open-fisierul tau si-l va deschide cu word

| JoeyRush explică (pentru mixxjim):

Programul este de tip SAV, iar eu vreau sa il schimb in tip SA2 dar word-ul nu ma lasa.

| Tagaso a răspuns:

Clic dreapta pe el, proprietăți deschidere cu :modifici din notepad în WordPad sau ce mai ai tu OpenOffice

| JoeyRush explică (pentru Tagaso):

OpenOffice? Putin mai multe detalii nu ar strica...