| IMPARATUL72 a întrebat:

Stie cineva daca este un player care citeste adresa de url de pe un site, ma refer sa vezi clipul video pe un alt player decat pe cel care il ofera site-ul respectiv?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cam orice player serios poate face asta.
BSPlayer: Menu (Meniu) - Open URL(Deschide URL)
VLC: Media - Open Network Stream (Deschide flux de retea)
Ti-am scris in ambele limbi, pentru ca eu, daca am uprgradat un program si avea versiune si in romana, ma uitam ca prostul la meniul in romana, ca nu gaseam ce cautam, obisnuit fiind cu meniul din limba engleza happy.
Chestia nu se aplica daca filmul pe site se deschide cu FlashPlayer, fiind aplicatie flash, iar fisierul unde apare (pagina de net) fiind html.
Daca e vorba de o aplicatie flash, Mozilla Firefox ofera o suita de aplicatii cu care poti download-a filmul, eu folosesc FlashVideoDownloader

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Trebuie descarcat videoclipul ca alt cumva nu se poate