| Daniel26 a întrebat:

Stie cineva daca se percepe o taxa suplimentara de catre Posta Romana in cazul in care se expediaza un colet cu plata ramburs, iar acest colet nu este ridicat de catre destinatar? De asemenea, in cate zile se va intoarce coletul la expedior? multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taxa de ramburs este intre 10 si 20 de lei. Coletul poate sta 48 de ore lucratoare in posta si daca nu se ridica, coletul va fi rambursat expeditorului in 3 zile lucratoare. Eventual 4 zile daca masina postei pleaca dupa amiaza din localitatea destinatarului. Taxa de transport va fi suferita de expeditor bineinteles. Asta e.