| claudiamatei205 a întrebat:

Stie cineva vreo aplicatie pe telefon prin care sa chem taxi, dar sa pot calcula si costul inainte? Ma intereseaza cat ma costa taxi de la Gara de Nord, Bucuresti pana la Bvd. Aviatorilor, nr. 49,
Sector 1, Bucuresti.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Uber si BlackCab iti spun costul dinainte. Pentru 3 km nu te ia niciun taxiu in Bucuresti, mai ales sa treaca prin aglomeratia de la Victoriei. Metroul de la Gara de Nord la Piata Victoriei, schimbi la Victoriei o statie pana la Aviatorilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia metroul nici nu are rost sa te complici cu taxiul, mai mult poti merge chiar pe jos.

Clever taxi e o aplicatie care include mai multe companii si ar trebui sa iti ia maxim 10 lei daca alegi o firma de 1. 39ron/km

| CuriousStuff a răspuns:

Costul depinde si de trafic si de semafoare. Daca vrei aproximativ da un google maps sa vezi cati km sunt, si inmulteste cu pretul taxiului /km. si rotunjeste in sus, pe acolo, poate mai mult. Daca te face ture de oras poate sa-ti ia si 500 de lei, cine il opreste happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uber e aplicatia, dar nu ai cum sa calculezi, depinde de trafic.

| Arthiom a răspuns:

Nu este, taximetrul calculeaza costul in functie de distanta parcursa si combustibilul consumat.