| Metalblo a întrebat:

Stim cu totii ca perioada aceasta in care ne aflam, nu este una chiar asa de frumoasa, referindu-ma la COVID-19. Asa ca m-am gandit sa pot face ceva in timpul meu liber, sa pot ajuta in general. Si am avut ideea aceasta:
Hei! Exista multi oameni ce din pacate sufera de depresie, ar fi frumos din partea mea sa pot vorbi cu ei si sa ii ajut, fiindu-le alaturi.
Dar m-am lovit de o alta problema, aceasta fiind ca nu stiu o anumita platforma / site / aplicatie de unde pot vorbi cu acesti oameni. *Nu am idee daca exista, dar din moment ce exista aplicatia Be My Eyes, banuiesc ca ar exista.*

Platforma poate sa fie si pentru limba Romana sau Engleza.

Va pup, mersii inca odata si o seara minunata!

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Eu stiam de 7cups, am fost listener o vreme, dar m-am lasat.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Intra pe Facebook pe grupuri de anxietate, gasesti multi oameni pe care ii poti ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e pe dos mie imi place cu COVID in actiune, nu numai ca nu mai am de a face cu 90% din sursele depresiei, e amuzant ca acele surse intra ele in depresie acum laughing The turntables and the karma

| RavenNymph a răspuns:

Și eu mă gândeam la același lucru. E frustrant să stai pur și simplu și să nu faci nimic constructiv, să te gândești că unii oameni au nevoie de ajutor și nu știi cum sau nu poți să îl oferi. Dacă nu mă prindea situația actuală la sat aș fi făcut voluntariat cu siguranță.

| llllraullll a răspuns:

Tine energia pentru tine. Niciodata nu vor fii toti oamenii impacati asa ca renunta la ideea de a te implica prea mult.Fa un bine cand poti si atat, nu iti consuma toata energia pentru asta.

| Metalblo explică (pentru llllraullll):

Nu exista asa ceva. Cu cat pot sa ajut mai mult o persoana la nevoie cu atat mai bine va fi. Suntem oameni toti, trebuie sa fim stransi si unul pentru celalalt. Trebuie sa ne comportam ca o comunitate ideala.