| Ezic a întrebat:

Stiți cumva din ce tara sunt numerele de imatriculare de genul 794 MGV

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi din nspe mii de tari, ca toate au numere personalizate, atat numere personalizate, cat si formatul classic.
in Anglia spre exemplu, cifrele alea semnifica anul masinii.
De exemplu BR07BPS. unde 07 e anul masinii.
Sau poate fi BR57BPS unde 57 inseamna 2007, a doua jumatate a anului, adica din iunie pana in decembrie.
Dar exista si numere 794 MGV, care sunt numere preferentiale.
In toate tarile au si numere preferentiale asa poate fi vorba de multe tari.

| Ezic explică (pentru anonim_4396):

Nu nu numere personalizate nu sunt deoarece toate numerele sunt la fel