| anonim_4396 a întrebat:

Stiti jocul club penguin? ei bine cine il stie va rog sa imi raspunda la urmatoarea intrebare : cum devin membru? am trecut toate misiunile si tot nu sunt membru. va rog raspundeti

Răspuns Câştigător
| r4uL a răspuns:

Salutare! Aici este PnBoy ...sh :D stiu si eu jocul Club Penguin. Este foarte super iar un amik din cartier este membru. Te voi ajuta. Pentru a deveni membru ( member-ship ) trebuie sa plateste ( card sau telefon ) o anumita suma de ani ( pe luna. sau depinde cat timp vrei sa fii membru ). Iar daca vrei sa devii agent secret in Club Penguin trebuie sa treci de intrebari. In caz de nu stii intrebarile uita-te aici http://www.youtube.com/watch?v=6ZFaVTmu1Qk&feature=related. Mult succes, sper ca te-am ajutat. Cu drag PnBoy. Te pup... ( Sa imi dai fundita te rog )

57 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Eu am fost membru si mi-am cumparat ogramada de haine si acum nu mai sunt. si nu ma mai lasa sa port hainele alea daca nu-s membru. plz daca stie careva contactati-ma pe id bad.kitty12 mssslove struck

| OnTheTop a răspuns:

Si eu sunt fan mare clubpenguin dar membru nu stiu cum sa ma fac pentru ca trebuie sa platesc si parintii nu ma lasa. daca cineva vrea sa ma faca si pe mnie membru sa ma contacteze pe adresa de e-mail> simonkrisztian92@yahoo.com va rog ajutati-ma va rog! 1

| O.o V@13n7!n@ o.O a răspuns:

Trebuie sa platesti sa devi membru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vlad si eu sunt o fana club penguin. sunt agent epf si am chiar si o macheta club pnguin facuta de mine.si eu as vrea sa fiu membru dar mai trebuie sa vorbesc cu parinti.referitor de intrebarea de mai sus ca sa fi membru trebuie sa accesezi saitul club penguin si sa te informezi cat costa cate luni vrei sa fi membru. daca ma cauta cineva pe club penguin cautati-ma pe numele ruxa10

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa faci click pe become a member sau cind vrei ati cumperi ceva sa apesi become a member, insa trebuie sa platesti, sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fi tampit sa platesti pentru un joc eu am facut niste modificari fara sa platesc daca vreti sa va ajut contra cost pe 1 an de zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stie cineva unde platesti sa devii membru club penguin?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa platesti pe net

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! As vrea sa devin membru club penguin doar ca nu stiu cum sa platesc! Imi tot dadea eroare! Ma puteti ajuta si pe mine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu trebuie sa faci misiunile ci trebuie sa te duci
in gift sop cumper o haina si o sa iti apara member si completezi datele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ca sa fi membru trebuie sa platesti 6 euro lunar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa faci misiunile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca treci misiunile, nu esti membru
si eu le-am terminat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crede-ma ca nu sti imi dai o intrebare: platesti membru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa platesti banii, cand intri uitate la clubpenguin membership

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa treci misiuni trebuie sa platesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum folosesc si eu itemele de pe club penguin cum ar fi chitara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu devii membru daca faci misiuni ci daca platesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cautare google intra pe membrship si completeaza ce e de completat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine sa ai fec. Sunt membru dar platesc ma numesc bobopenguin1

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu prea stiu multe de club penguin dar stiu ca trebuie sa platesti daca vrei sa ajungi membru mai multe nu prea stiu succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am un raspuns da datine si noua un cont member

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Mie imi place club penguin, am contsi ti-as putea raspunde la intrebare cu cteva raspunsuri.
1.Trebuie sa platesti pe perioadele de o luna, 6luni si un an.
2. Poti folosi hackuri de pe net.
3. Poti folosi programe pentru asa ceva.
4.Iti poti face cont pe www.cpmembership.infosi faci puncte.tot adunand, poti deveni membru pentru o perioada de vreme.
Ma bucur ca ti-am putut fi de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt fan mare clubpenguin dar membru nu stiu cum sa ma fac pentru ca trebuie sa platesc si parintii nu ma lasa. daca cineva vrea sa ma faca si pe mnie membru sa ma contacteze pe adresa de e-mail> simonkrisztian92@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa platesti...sau il poti fura ca minebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Platesti de adevaratelea la "membrishp"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Proasto

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci du-te la member plateste dolari sau altfel de bani pune pe ce card platesti apoi scrie tot ce trebuie apoi ai terminat cred dar posi fi membru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa apesi click dedeasupra jocului unde scrie membership apoi alegi cat timp vrei sa fii membru. Apoi scrii numele pinguinului si parola, apoi trimiteti suma de dolari care ti-o arata cand alegi cat timp vrei sa fii membru si gata.