| anonim_4396 a întrebat:

Stiti profesii in Romania care se "comporta" ca o casta? Ati avut de-a face cu intrarea intr-o astfel de profesie?

5 răspunsuri:
| DMV a răspuns:

Arhitectii au OAR - Ordinul Arhitectilor din Romania. Am de-a face cu o astfel de profesie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu, notarii sunt o casta unde patrunzi foarte greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avocatii, notarii si in unele locuri medicii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Informaticienii sunt mai rai decat castele de pe vremuri...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Notarii, medicii de familie, dentistii. or mai fi si altii, dar la astia exista ceea ce se cheama "numerus clausus ".ma rog, mai mult sau mai putin recunoscut.