| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca intrebarea ii putin deplasata dar as vrea sa stiu daca as putea sa aflu numele unui proprietar de masina daca ii stiu nr... daca da cum? ar fi de folos

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Baza de date cu corelatiile intre placuta de inmatriculare si numele proprietarului se afla in proprietatea Pulitiei Romane si RAR.Baze de date ce nu le poti accesa, decat daca le spargi, ceea ce e cam periculos.Asta ar fi singura metoda, daca e sa omitem ca poti angaja un detectiv, care sa urmareasca masina cu numarul respectiv, pentru a afla cine e proprietarul.

| AshliyEliza96 a răspuns:

Eu l-as suna dupa care la final i-as spune,, bine domnu...,, si lasi un moment de tacere. atuci el iti va spune cum il cheama. daca nu o face ii spui,, ma scuzati...dar cum va cheama, ca am uitat(sau ceva de genu)?,, si iti va spune, cu siguranta! succes!