| angelina_4334 a întrebat:

Stiu ca multi vor rade de mine, dar din cauza ca nu am avut o copilarie, si tata deseori imi punea acid in mancare si soda caustica in medicamente, am probleme cu dintii! Acum, multumesc lui Dumnezeu, am banii necesari pentru a imi repara dantura.Am fost ieri la stomatolog, mi-a scos o masea(cea care ma deranja cel mai des, aveam de 3-4 ori pe luna infectie) crying( Mi-a facut anestezicul, nu am simtit nici un strop de durere, si cand mi-a scos penultima masea de jos, in partea dreapta, prins de masea era o mica punga de puroi cu un vierme in ea. Din cauza tatalui am ajuns in situatia asta sad Daca imi scoate si restul maselelor stricate(inca 3). o sa isi revina vreodata dantura la normal? o sa imi pun si alti dinti in loc, si apoi 2 plombe.

17 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Depinde cati ani ai... cel mai bine este sa-l intrebi pe dentisul la care ai fost, pentru ca e cel mai bine sa iti spuna un specialist, ca poate cineva aici iti spune ceva, si cand colo, e taman inverswinking

| FlorinDiablo a răspuns:

Iti poti pune implanturi de dinti facuti din portelan.Insa ce sa zic daca eram in locul tau acum il omoram fara nici un fel de ezitare

| EmaS a răspuns:

Am ramas fara cuvinte. Daca este adevarat ce spui tu, se poate numi tata acel om? As vrea sa se fi schimbat, sau macar sa nu mai depinzi de ajutorul lui.Bineinteles,ma bucur ca ai banii necesari ca sa iti pui dantura la punct. Dumnezeu o sa te ajute sa fie bine.Fii increzatoare si o sa vezi ca va fi OK.

| rolly3342 a răspuns:

Wow nu e deloc de ras.imi pare rau si nici nu prea imi vine sa cred.ce tata denaturat.cati ani ai tu? pai poate sa iti puna alti dinti si alte masele.

| hummer24 a răspuns:

Nu te cred, cat de mare era viermele? happy

| CostyMe a răspuns:

Aoleu, cred ca ai avut o copilarie foarte grea si iti urez sa ai mult norocwinking

| Charai a răspuns:

In primul rand, daca ai fi consumat mancare cu soda caustica si acid atunci fii sigura ca nu mai ajungeai sa scrii mesajul asta. Asa ca sau tatal iti punea altceva in mancare, sau tu exagerezi. Problemele cu dintii cel mai probabil ii ai din cauza unei igiene necorespunzatoare, pentru ca altfel nu imi explic cum ar fi putut ajunge un vierme la radacina dintelui. Daca esti matura, atunci dintii nu o sa mai creasca la loc, dar daca iti pui altii in loc atunci da, dantura o sa fie in regula. Daca tot mergi la stomatolog de ce nu il intrebi pe el ce anume te intereseaza si de ce nu ii ceri sa iti explice el?

| Vio199 a răspuns:

Draga angelina, nu iti face grijioh go on, o sa iti revina dantura la normal daca o sa mergi la dentist pana ce o sa iti termine de lucrat la dantura ta. Ai incredere si eu am trecut prin multe lucruri unele care nici acum nu si-au gasit rezolvarea, unele care nici nu au dar, problema ta are rezolvare:d. Imi pare sincer rau de povestea ta trista din copilarie...tot ce pot sa iti spun e sa fi optimista, curajoasa si sa muncesti pentru a face destui bani pentru a-ti duce misiunea ce ti-a dat-o dumnezeukisskiss daca eu cred in tine tu dc nu ai face-owinking

| syjey a răspuns:

Unde era D-zeu cand "tata" iti baga "acid in mancare si soda caustica in medicamente"?

| Skylar a răspuns:

God damn trolls

| cosmingr11_8096 a răspuns:

Buna,imi para tare rau de tine crying dar cred ca o sa-ti revina la normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu stiu dar si pe mine m-a hranit cu acid acetic si cu clorura de sodiu.acuma am niste dinti...rari,dinte,pauza,ciot.ma poreclesc vampirul.ce vampir ca eu mai am un dinte bun restul sant mancati de molii.sa-mi dai adresa dentistyului ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine zau asemenea oameni ar trebui sa aiba ani grei de puscarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptiu sa nu fi de deochi! mai sora bombii nucleare laughing care esti, pesemne tatal tau era rasputin si mama vreun acoolit al sau rolling on the floor tare asta laughing

| Manuela15 a răspuns:

Mai de ce sa rademi de tine? tu nu ai avut o copilarie buna am 14 ani si stiu ce zic cum tatal tau sa iti puna sati puna acid si soda causitica la ala acum nu merita nici buna ziua un tata asa. Dupa mine stiu ca daca scoti dinti de cand esti mare nu gresc alti trebuie sa mergi la dentist sa iti puna el dinti:d

| Jenny260198 a răspuns:

Intreaba-l pe medic...nu crede ce spun ceilalti:*

| MaDaLuKa a răspuns:

Un VIERME?! Eu nu stiu exact daca iti va trece, dar daca dezinfectezi in zona respectiva si repari, probabil se va remedia. Nu neaparat trebuie sa ti le scoata (daca nu ti se mai schimba), tu trebuie sa le tratezi cu atentie si sa faci un control la stomatolog o data la cel putin o luna, ca sa vezi daca situatia este buna sau nu. Asta e parerea mea. Apropo, cazul tau nu este ceva de ras, eu nu am ras de tine pentru ca eu stiu cum este sa te doara o masea asa de tare incat sa incepi sa plangi. Iti urez succes in continuare! big grin