| Eugen000 a întrebat:

Sunt cetateal al Republicii Moldova.
Intentionez sa-mi continui studiile universitare in Romania. Pot aplica la mai multe universitati, dupa care aleg doar una?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru voi, exista locuri speciale la anumite facultati. Nu stiu daca peste tot, dar, la Iasi, sigur sunt. Intra pe site-ul UAIC si cauta pe-acolo.

| CaLyStuu a răspuns:

Desigur ca poti. Poti aplica la toate facultatile din Romania, dar se plateste o taxa de 100 - 200 ron. Si daca ai fost admis la toate, iti alegi una, iar banii nu poti sa ii mai recapeti!