| User26 a întrebat:

Sunt copii din ziua de azi prea alintaţi sau nu?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu am fost puiul mamei până când a murit!
Orice copil trebuie alintat, merită!
Pa, pa.

| andrei95 a răspuns:

Da...in ziua de azi orice copil de vreo 3-4 ani vezi ca are mobil cu touchscreen sau pc cu net...nu mai sunt cipii din generatia aceasta ca cei de mai demult

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Sunt,depinde, dar in general in ziua de azi cam asa sunt.

| OrangeJuice a răspuns:

Faptul ca un copil de 6-7 ani are telefon sau calculator(ceea ce eu nu aveam) nu cred ca e rasfat.Telefonul e util, iar calculatorul pana pe la 10-11 ani nu va sti sa il foloseasca foarte bine, iar moda calculatorului trece repede.De la 14-15 ani are alte preocupari.E normal sa aiba mai multe decat aveam noi pentru ca acum se gasesc mai multe.In concluzie nu cred ca sunt rasfatati.

| nikol a răspuns:

In ziua de azi copii isi fac de cap ca parintii sunt plecati in strainatate ca sa duca copii lor mai bine si ei ce fac? Comenteaza fac mofturi, fac ce vor ei de capul lor, tipa la parinti ii ameninta... Daca nu stai langa ei sa ii cresti si pleci in stainata copii se distanteaza si isi fac de cap ca na mama nu e acasa si pot face ce vor ei...Majoritatea lucrurilor cam asa stau

| Anonim134 a răspuns:

Da!

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Unii da...Important e sa fii cine iti spune inima sa fii!

| gloria7 a răspuns:

Foarte alintati si nu sunt educati cum trebuie. ar trebui ca de la o anumita virsta sa fie incurajati insistent sa-si cistige singuri piinea.