| stelusionut88 a întrebat:

Sunt deja plecat din tara si am abonament la vodafone dar nu am roamingul activat si prin urmare nu am semnal la telefon; cum trebuie sa procedez sa pot activa acesta serviciu si sa pot initia apeluri internationale?

2 răspunsuri:
| iuddavali a răspuns:

Nu e raspuns direct, dar... -> eu am avut cosmote si mi se activa singur roamingul. ma cautau retelele din tara respctiva si imi trimiteau mesaje ca s-a activat, in functie de zona in care eram.
te poti duce la un magazin si sa intrebi (trebuie sa stie engleza, franceza)

| Laura1909 a răspuns:

Iti faci pe www.vodafone.ro cont de MyVodafone si apoi activezi direct din cont