| IceCube a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema.Eu am media de admitere 7.89.Am facu o ciorna si am pus aceste licee primele : "Colegiul Economic A. D. Xenopol","Liceul Teoretic Alexandru Vlahuta" si "Colegiul National Victor Babes". Aceste alegeri le-am facut cu meditatoarea mea de matematica. Dar cativa profesori au spus ca va fi un an slab si ca sa pun si licee pana in 8.50.Credeti ca vor scadea atat de mult mediile? Sa pun si Rosetti care are media 8.14? Iar daca nu voi intra la Rosetti de exemplu exista riscul sa nu mai am loc la liceele mentionate mai sus?
Help!

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna
Parerea mea este ca ar trebui sa pui si Rosetti pentru ca, intr`adevar, mediile scad de la an la an si s`ar putea sa ai surprize :X.
Asta nu inseamna ca nu vei mai prinde locuri la celelalte.Nu intri in Rosetti pentru ca ai media prea mica, calculatorul trece la urmatoarea optiune si gata :*.
Nu exista nici`un risc. Poate vei intra in Rosetti.Sa ma anunti la ce liceu esti boboaca :*.
P.S:Eu intru in Sincai la filologie blushing.

| IceCube explică:

Stiu.Si sper sa nu raman pe dinafara.Dar ieri am intrebat cativa colegi de la mine din clasa si o fata desi are media 8.04 a pus Cantemir straight face Mi se pare penibil ca nu are cum sa scada 50 de sutimi sau cat e.
Oricum mersi de sfat si multumesc doamne ca nu am pus caragiale laughing

| Bondarel99 a răspuns:

Si eu pun Rosetti primul, iar Babes al doilea.eu am media 8.09 iar dintre cele alese de tine clar Babes este cel mai bun,chiar daca se intra cu medii mici, e mai multa strictete si profesori mai buni, dar e alegearea ta.insa anul asta cred ca sunt medii mult mai mici si s-ar putea sa ai sanse sa intri si la Rosetti, dar eu zic ca e cam riscant sa pui licee cu medii mai mari decat a ta, caci risti sa ramai Doamne fereste nerepartizata.

| Bondarel99 a răspuns:

@IceCube
Ce licee ai pus?