| Maria1927 a întrebat:

Sunt o fire mai timida.La noi se petrece un concurs inchinat englezii si as vrea sa fiu prezentatoare ,dar am mai fost si in an.Mai sunt inca 2 fete mai indraznete,cum o pot cuceri pe profa de a ma pune prezentatoare?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai mai fost la ce te mai arunci și acum?
Nu-ți place concurența? Nu ești singură, lasă și pe alții să se afirme, îngrădești un drept al lor.
Pa, pa.

| iSaidNo a răspuns:

Poate raspunsul meu te va ajuta poate nu.Dar hai s-a incerc.Mai intai fii mai indrazneata. Uneori daca nu suntem indrazneti si nu facem nimic pentru a obtine ceea ce ne dorim, suntem calcati in piciore.Asa ca, arata-i profesoareii ca esti cea mai potrivita pentru asta.Nu te da batuta! Fa orice poti pentru a obtine rolul de prezentatoare.Fii indrazneata.Eu sunt in clasa a 4-a si aveam si eu aceeasi problema cu timiditatea, dar am realizat ca trebuie s-a fiu mai indrazneata.Asa ca, bafta!

Răspuns utilizator avertizat