| devil2279 a întrebat:

TPU! A venit factura la curent pe luna Mai si pe Iunie si pe Mai a venit 8 milioane si pe iunie 10 milioane. Este normal asa ceva? Calculatorul a fost a prins intre 12-15 ore pe zi (2 gb ram, 2, 60 ghz dual core, 1 gb placa video).
In rest tv-ul dar el consuma putin, un neon aprins in ultima vreme chiar 20 de ore pe zi ca invata sora mea pentru examen,un frigider+congelator,hota de la aragaz, si boilerul care a stat in priza non-stop(asa sta de cand il am, aproape).
De ce a venit asa mult? Se poate sa fie vreo greseala?
Va rog spuneti-mi, tata a zis ca numai da bani ca vrea sa-si ia masina deci.
De ce?

12 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nu e ceva normal, suna la aia si vezi care-i treaba ca s-ar putea sa fie o greseala.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Din cauza pc-ului.

Nu va inteleg pe unii, de ce tine atata timp pc-ul deschis daca nu il folositi?

| unknownn a răspuns (pentru dragos9234):

Taci macar, si la mine sta aprins cate 10-12 ore calculatorul zilnic pe zi, am 2 televizoare care si alea sunt deschise,+frigider+cuptor cu microunde+becurile+masina de spalat...si cel mai mult mi-a venit 110 lei pe luna.
Pai ca sa platesti curentul 800 de lei trebuie sa ai 5 calculatoare in casa pe care sa le tii aprinse cate 15 ore pe zi.

| dragos9234 a răspuns (pentru unknownn):

Taci tu caci eu nu vreau.

| LexiLaveil2 a răspuns:

Fereasca sfantu. 18 milioane pe 2 luni?:O

Este imposibil. Cred ca daca tineai toate becurile, televizoarele, masinile de spalat deschise non stop, nu iti venea atat.

este exagerat.
Eu aveam un televizor care mergea de dimineata pana seara aiurea. Calculatorul nu l-am inchis de vreo 4 zile si mi-a venit 2 milioane pe 2 luni.
Deci este imposibil asa ceva.
Trebuie sa mergi la uzina sa vezi care e problema.

Răspuns utilizator avertizat
| LexiLaveil2 a răspuns (pentru devil2279):

Deci ti-am spus. Este imposibil. Mergi la uzina, zi-le, iar ei vor venii si iti va citi contorul. Si iti zic cati kw ai, si calculezi tu cu ei. Ca este imposibil. Intr-adevar boilerul consuma mult. Dar e prea mult pentru 2 luni.

Răspuns utilizator avertizat
| LexiLaveil2 a răspuns (pentru devil2279):

Da iti scrie pe contor. N-au cum sa te minta.laughing
Ei iti zic, si apoi te uiti si tu.

| Commandoo a răspuns:

Nu este posibil n-are cum sa vina atata factura du-te la aia si intreabai sau nunai ca nu e posibil sa nu platesti cineva cred ca iti face o farsa sau este o greseala Funda?

| dasky90 a răspuns:

Du-te la electrica si fa o sesizare sa vina sa verifice contuarul. poate a luat-o razna ala.la cati consumatori zici ca ai mai mult de 2 mil, hai 3 sa zicem nu avea cum.la o firma de termopane vine in medie 10 milioane dar la o casa.