| iplayugly a întrebat:

TPU ajutati-ma! scrii pe internet "cum scap de cosuri" si imi da 1000 de variante ori natural(lamaie, miere, scortisoara etc) ori cu creme. ori cu pastile si alte feluri de medicamente? care sunt cele mai bune pana la urma si la varsta de 14 ani care trebuie urmat pentru a scapa de cosuri si dati si exemple( ex: lamaie cu miere aplicata pe fata odata la 3 zile cam asa vreau exemple)

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Zineryt este un medicament contra acneei produs de compania Yamanouchi din Olanda. Este un medicament care se elibereazape baza de reteta si se gaseste in majoritatea farmaciilor. Se prezinta sub forma de pulbere si solvent solutie cutanata. Zineryt contine ca ingredient activ eritromicina 40 mg/ml sub forma unui complex cu zinc.

| Avatar001 a răspuns:

Spala-te cu sapun pe maini, inainte de a atinge fata! Nu folosi sapun obisnuit, ci, crema de ras, sau sapun de ras(daca mai exista)! In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta. Nu stoarce cosurile!Evita alimentele excitante,bauturile carbogazoase si tutunul! Fiul meu, a scapat dupa trei saptamani, dar, a continuat cu tratamentul(1-2 ori pe saptamana)si igiena.Spargele mai intai , apoi date cu spirt si apoi date cu miere pe fata , o sa iti treca lasa mierea cam 10 minute Iti doresc succes!
Funda ?

| япончик a răspuns:

Mierea are efecte vizibile, am constatat eu, ce se bazeaza pe ea foloseste acele retete, succese!

| XoXo4you a răspuns:

Hey incearca sa folosesti garnier pure activ gel de curatare purificator in fiecare zi e inpotriva cosurilor si a semnelor o gasesti in farmacii sau in magaziune mari gen cora carefour etcare tuba ca de sapun lichid ai grija ce iei.Bafta!