| Gabiiiiiii a întrebat:

Salutare.
De exemplu eu vand un laptop prin intermediul olx-ului. Ma suna X, eu pun coletul, ramburs 1000 lei de exemplu. El ia coletul de la curier, ii da banii respectivi si sa spunem ca in 2 ore nu mai vrea, se razgandeste. Se poate duce la sediul firmei sa i se dea banii inapoi? Sau odata luat banii imi vin in cont si trebuie sa-l trimita inapoi mie cu aceeasi suma.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca tu accepti returnarea produsului, da. Cand inscrii produsul pe site te intraba daca accepti returnarea. Daca scrii nu, la revedere. La transport cineva trebuie sa plateasca curierul. Asa ca vor fi si ceva bani cheltuiti in plus.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca se mai poate returna inapoi. Decat daca primeste el obiectul defect. Scrie acolo pe regulile siteului

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Smechere,nu face chestii din astea ca o sa te trezesti cu politia la usa! El are toate datele tale si cand o sa te alegi cu dosar penal pentru inselatorie sa nu te mire!

| Gabiiiiiii explică:

Stai linistit, nu fac asta, am intrebat ca eu am patit si in caz de ceva sa stiu.