| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa reinstalez windowsu pe un pc si cand ajung la partea aceaa un sa fac partitiile imi da eroare, umi spune ca trebuie sa sterg toate fisierele de pe hdd
Acum trebuie sa formatez hdd fara windows dar nu stiu cum

Va rog ajutor.

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

NU iti face probleme.Desigur instalezi un xp sau wind 7, daca da incepe instalarea si acestea au in ele si formatarea si partajarea partitiilor.Succes si revino daca ai intrebari.SUCCES

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singura solutie e sa stergi partitiile (toate) si sa le refaci. Daca nu poti, exista un soft "Winternals". Il instalezi pe un CD si bootezi cu el. Stergi partitiile si gata. Poti sa le si formatezi dar mai bine lasa Windowsul sa faca el asta. Tot in acesta idee e si softul "clonezilla-live". Incearca.