| Matador a întrebat:

Un om a murit sfasiat de caini.Cine plateste?
Ce vor face rudele? Cui se vor putea plange? Cine va plati despagubiri? Se poate rascumpara cu bani o viata?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Pe scurt. Daca a fost pe domeniul privat, nu se va plati. Daca a fost pe domeniul public, da. I se va face dosar penal. Rudele nu au ce face. Despagubiri, va plati proprietarul cainelui, daca se constata ca a fost pe domeniul public. Daca este caine maidanez, va fi foarte greu sa0si gasesca dreptatea. Da. o viata de om, intr-adevar se poate racumpara cu bani. Depinde de familie. In linii mari, cam asa stau lucrurile. Pa!

| cornel a răspuns:

Cica a intrat prin efractie.nu se stie. legitima aparare.nu stiu ce sa zic. poate primaria.

| AdelinaC a răspuns:

Acum e prea tarziu, cel mai bine ar fi fost daca toti cainii vagabonti ar fi fost luati de pe strazi si inchisi in locuri speciale pentru ei sau adoptati de toti oamenii care ii pupa sub coada. Dar din pacate in Romania animalele sunt mai iubite decat oamenii...nu zic sa nu iubim animalele dar nici sa le punem mai presus decat noi.