| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten,m-a întrebat ce se întâmplă cu el,dacă nu ia BAC-ul, el fiind la un asistent maternal, şi ce să-i zic?

Răspuns Câştigător
| 17Ioana a răspuns:

Nu cred ca se intampla nimic, nu are treaba bac-ul cu asistentul maternal, problema este ca trebuie sa invete pentru a trece examenul, fara sa ai bac-ul luat ai foarte putine sanse sa reusesti in viata, o sa aiba joburi de clasa joasa, necalificat, pe salarii mici. Daca invata, poate aspira la un viitor mai bun, cu un venit consistent si sa se poata descruca cu brio in viata.
Eu m-am lovit de problema limbii engleze, stiu limba dar nu foarte bine, inteleg ce scrie - ce aud, dar imi este greu sa raspund corect gramatical. Daca eram foarte buna pe partea asta, salariul era mai mare cu cel putin 10 milioane. Acum regret, cand eram de seama lui, nu dadeam importanta.
Asa ca sa puna mana sa invete!