| anonim_4396 a întrebat:

Un televizor vechi, cu antena de camera, biziie si are purici, oriunde as muta antena. Este de vina doar antena, sau poate fi si din cauza televizorului? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Si antena, si televizorul sunt de vina. 1 la mana, ti-ar trbuii o antena ceva mai buna care poate capta mai bine, acum poate sa fie si de la TV, daca zici ca bazaie are el un defect.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi si una si alta. Ar trebui o antena exterioara cu cablul nou si atunci poti sa-ti dai seama daca este diferenta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Cablul si antena sint noi. Televizorul este vechi si deja reparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mortalkombat):

A fost deja reparat. Poate mai are ceva, nu stiu. Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

M-am temut de asta. Multumesc.

| alyalynutz a răspuns:

Fi sigur ca antena e devinawinking

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Antenele de cmera sunt de slaba calitate. Ar trebui o antena externa si cu amplificator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Deocamdata, astazi a "murit" televizorul. Batrinul pentru care intreb, nu prea are bani. Asa ca... mai vedem ce va fi. Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Am o locuinta unde stau foarte putin si folosesc antena de camera (nu merita un abonament). Merge perfect. Adevarat, nu prind toate posturile dar, nici nu ma intereseaza posturi gen OTV.