| anonim_4396 a întrebat:

Un televizor vechi, cu antena de camera, biziie si are purici, oriunde as muta antena. Este de vina doar antena, sau poate fi si din cauza televizorului? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Si antena, si televizorul sunt de vina. 1 la mana, ti-ar trbuii o antena ceva mai buna care poate capta mai bine, acum poate sa fie si de la TV, daca zici ca bazaie are el un defect.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

M-am temut de asta. Multumesc.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi si una si alta. Ar trebui o antena exterioara cu cablul nou si atunci poti sa-ti dai seama daca este diferenta.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Cablul si antena sint noi. Televizorul este vechi si deja reparat.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Antenele de cmera sunt de slaba calitate. Ar trebui o antena externa si cu amplificator.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Deocamdata, astazi a "murit" televizorul. Batrinul pentru care intreb, nu prea are bani. Asa ca... mai vedem ce va fi. Multumesc.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Am o locuinta unde stau foarte putin si folosesc antena de camera (nu merita un abonament). Merge perfect. Adevarat, nu prind toate posturile dar, nici nu ma intereseaza posturi gen OTV.

Răspuns utilizator avertizat
| alyalynutz a răspuns:

Fi sigur ca antena e devinawinking