| IoNNuTOwN a întrebat:

Unde este sectiunea contact cand intru la profilul cuiva?
Dau funda

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sectiunea "contact" nu este cu persoana, ci cu administratorii site-ului. De obicei, locul de acces se afla in josul paginii, dar deseori apare si la meniul paginilor. La acel "contact" poti gasi modalitatile de a contacta proprietarii sau administratorii site-ului.

In profilul cuiva poti lasa mesaj persoanei respective si/sau poti trimite persoanei o cerere sa te accepte ca prieten (de exemplu pe Facebook).

| Violleta2022 a răspuns:

Contact cu persoana respectiva poti face in 2 moduri:
1. Trimiti un mesaj privat prin accesarea butonului "trimite-i mesaj" ori,
2. Ii ceri prietenie prin accesarea butonului " adauga ca prieten" si dupa aceea ii trimiti mesaj privat, ca nu exista chat online pe TPU.