| Mihnea_4399 a întrebat:

Unde este trupul lui Iisus?

10 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Sa inaltat la cer cica, dar eu cred ca e abureala! happy

| Razvan a răspuns:

Sa nu imi zici ca ai vazut documentarul ala de pa National Geographic in care aiurau aia ca au gasit trupul lui IisuslaughingMi se pare cea mai mare aberatie a ultimului deceniu. Daca era pe pamant de ce ne-au trebuit doua milenii ca sa il gasim? Mai nou au gasit si trupul Fecioarei Maria.Maine poimanie ne anunta ca au gasit si "trupul" lui Dumnezeu?
Intr-un cuvant:aberatiiraised eyebrows

| death a răspuns:

Potrivit cărţilor "sfinte", s-ar fi ridicat la ceruri. Dunmezeu are o metodă foarte bună de a scăpa de cadavrele interesante... Din câte ştiu, singurii care s-au ridicat la cer după moarte, cu trup cu tot, au fost Iisus şi Maria (mă-sa, nu Magdalena). Sunt exact corpurile pe care oamenii de ştiinţă şi-ar dori cel mai mult să le examineze.

| danutza a răspuns:

Sunt curioasa de ce vrei sa afli ...sunt atatea carti te poti documenta big grin

| Klara a răspuns:

@lemur. Sursa, te rog, sursa. Crezul rolling on the floor

Trupul lui Isus a putrezit demult, in mormantul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cer. si sade la dreapta tatalui, si iarasi va sa vie, sa judece vii si mortii, si a carui imparatie nu va avea sfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea zice c-ar fi in cer.
Intrebarea mea este nu de ce-ntrebi, ci de ce e la categoria "Informatii Utilitare". Ti-ai uitat ceva la El in buzunare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E"dus"de mult...au licitat canibalii din vremea lui pentru ellaughing)

Răspuns utilizator avertizat