| OctavianDanielMaria a întrebat:

Iisus s-a ''suit'' la cer cu trupul?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se vede din verset ca acolo carnea si sangele se refera la carnea si sangele din acest trup perisabil care e supus putrzirìi nu ca trupul inviat al lui Iisus Hristos, trup fizic si acesta pentru va Mantuitorul l- a invitat pe Toma- adu- ti degetul incoace si uita- tr la mainile mele si adu- ti mana si pune- o in coasta mea si nu mai fii necredincios ci credincios- 20- 27

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, nu glumesc.Asa spune Biblia si eu asa cred.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Despre Harry Potter nu sustine nimeni ca e revelatia Creatorului, nici autoarea. in timp ce peste un miliard de persoane se declara cestine iar crestinii cred ca Biblia e revelatia de Sine a Creatorului universului.

Răspuns utilizator avertizat
| leo59 a răspuns:

Sigur că da. Doar nu și-a lăsat trupul undeva, pe pământ. Trupul lui după învieŕe era un trup spirutualizat, cum vor fi și ale noastre după inviere.

Răspuns utilizator avertizat
| PirvuDragos a răspuns:

A prins liftu de la 2:30