| danutzul a întrebat:

Unde ma duc ca sa imi vireze alocatia pe card? la scoala la care apartin, la posta sau unde?

Răspuns Câştigător
| alexandrina_3184 a răspuns:

Mergi la o banca, iti faci un card, apoi la scoala de unde apartii, faci o cerere de transfer a banilor care sunt trimisi prin oficiul postal prin card, asta ducand extrasul de cont al cardului.

1 răspuns:
| Annie a răspuns:

Eu m-am dus la ''Cec'', dar trebuie sa te duci cu un adult daca nu ma insel(am impresia ca pentru ati face card pentru alocatie singur trebuie sa ai peste 14 ani, dar mai bine du-te cu unul dintre parinti)