| numeadevarat1 a întrebat:

Am o intrebare de care nu sunt lamurit. Alocatia mea este trecuta pe cardul tatalui meu. De la 14 ani imi primeam alocatia ma duceam si scoteam cu cardul tatalui insa acum nu mai imi da cu pretextul "Sunt pentru caiete" asta din cauza ca s-a certat cu mama si se razbuna pe mine si i-am spus ca eu sunt titularul, mie imi vin bani el doar ii tine cu cardul. Acum problema e daca as putea face cumva sa imi virez bani prin posta ca sa ma duc sa ii iau cu buletinul sau sa imi fac eu un card fara ca tata sa dea semnatura sau ceva de genu? Gen sa blochez virarea pe acel card si sa se vireze prin posta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca inca esti minor nu poti obtine trecerea alocatiei pe un card al tau. Daca esti major atunci poti solicita aceasta, dupa ce ti-ai facut card.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti fara tata. Deocamdata esti minor in ingrijirea lui.

| numeadevarat1 explică:

Nu vreau sa imi fac card vreau sa fac cu ajutorul mamei ca alocatia sa imi fie virata prin posta sa nu ii mai vina lui pe card. Tin sa mentionez ca mama si tata nu au divortat!