| Alison95 a întrebat:

Urgent! cum poti suna din America in Romania, trebuie sa.ti iei nr american, si sa formezi prefixul pentru RO? Costa mult sa suni?

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Buna, da de preferat este sa detii un numar de acolo. Nu stiu exact care sunt tarifele dar numarul se formeaza in felul urmator: 0040744123456 unde 00 = +. O alta variant ar fi numerele de Romania pe internet cum ar fi serviciile www.smartcall.ro sau www.callromania.ro la aceste numere poti suna si din Romania la tarifele din tara.

| Alison95 explică (pentru catablondu):

Pai si nu inteleg, cum poti suna de pe site. urile alea?

| catablondu a răspuns (pentru Alison95):

Este un program (xlite) pe care il instalezi in pc si poti suna dupa ce il configurezi, dar e tot contracost doar ca se iau in vedere tarife nationale.

5 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buuuuuna.
Trebuie sa ai nr. american si sa formezi cu prefixul RO, dupacum am citit de pe un site specializat.
Nu costa foarte mult.
Fuuuuundita, te imploooor!
Succes!
Pa! happy

| kzd a răspuns:

Poti sa folosesti skype si e gratis de la calculator la calculator oriunde in lume.

| Muky_Muky_1995 a răspuns:

Nu inteleg cum poti suna de pe site