| anonim_4396 a întrebat:

URGENT...dau FUNDA!
Daca iti pierzi abonamentul de student de la metrorex, se poate sa iti de-a altul in continuare sau tebuie sa platesti pentru unul nou, ca stiu ca iti stampileaza legitimatia/carnetul.(ca sa nu se faca si alte abonamente pe acelasi nume).
>vreau raspunsuri cat mai serioase si sa fie sigure!

Răspuns Câştigător
| alexxshadows a răspuns:

De pe site-ul lor.

** In cazul de pierdere, furt sau deteriorare a cardului Activ nominal din vina călătorului, un nou suport de card se achiziţionează contra cost.

Deci din pacate trebuie sa-ti cumperi altul.

| beatrice9849 a răspuns (pentru alexxshadows):

Da dar la achizitionarea abonamenntului ca student, iti stampileaza legitimatia ca sa nu mai faci alt abonament cu aceeasi legitimatie, decat dupa data expirarii.O sa pot face alt abonament?

| alexxshadows a răspuns (pentru beatrice9849):

Asta chiar nu stiu sa-ti spun, scuze, atat scrie de unde am luat informatia (http://www.ratb.ro/abonamente.php).

| beatrice9849 a răspuns (pentru alexxshadows):

Multumesc!