| Manu_2267 a întrebat:

USB TV Tuner Serioux

Salutare mi-am cumparat astazi de la Carrefour un USB TV Tuner.
Am incercat acasa si am reusit sa pun pe laptoc driverul si softul HTTV DELUXE PLAYER, acesta fiind inclus pe cd.
Acum primesc No signal am incercat sa ma plimb prin toata curtea am prins chiar si de antena digi si chiar nimic.
Ms anticipat.
Stiti ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Click dreapta pe My Computer >> Manage.
Ai in stanga Event Viewer. Din submeniul lui te intereseaza Application si SYSTEM, iar detalii vei gasi in partea dreapta.
Dai dublu click pentru detalii asupra fiecarei erori. ( Pe tine te intereseaza cele critice, marcate cu rosu ).
Daca ai conflicte software aici cu siguranta se inregistreaza problema.
Vezi daca ai erori legate de vreo aplicatie pe care o lanseaza TV Tunerul.

4 răspunsuri:
| MariusPopa a răspuns:

Daca scrie no signal inseamna ca nu primesti semnal de la cablu sau ce ai tu sau nu aiinstalat driverele cum trebuie.
Craciun fericit!

| Onutzu a răspuns:

Crezi ca are vreo importanta de unde ai cumparat tv tuner-ul putea sa fie de la bazar si nici nu are importanta pe ce vrei sa il pui laptop sau pc fix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinzi numai in bucuresti si sibiu, pentru ca merge numai pe digital. inteleg ca d-asta si da hardware failure la instalarea driverelor de hybrid.
in bucuresti am reusit sa prind cu antenuta lui 10 canale... spor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si da.
are importanta vanzatorul.
pentru ca on-line poti cumpara acest produs la 110 - 120 de lei, iar la carrefour era la "promotie" 150 de lei.
deh...