| vali1985 a întrebat:

Va intra in vigoare legea A.C.T.A?
Dau funda?

Răspuns Câştigător
| Root4004 a răspuns:

Nu o sa intre. S-a anulat. Nu-ti fa griji. Si eu am crezut asta. Stai linistit. Legea ACTA a fost anulata din cauza protestelor din Romania. Funda? happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ACTA nu este lege ci un tratat comercial. Urmeaza a fi discutat in Parlamentul European si in Parlamentul Romaniei si sa fie ori nu ratificat. Abia daca o sa fie ratificat prevederile lui vor trebui transpuse in legislatia romana si vor fi aplicate. Curentul este impotriva ratificarii, atat in Parlamentul European cat si la noi. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Niciodata.

| Xpert a răspuns:

Orice ar fi nu trebuie sa iti faci griji! Odata aparuta aceasta lege vor fi valuri de proteste si atacuri ale hackerilor indignati asupra site-urilor guvernamenatale si de influenta.Deci,chiar daca s-ar aplica nu ar tine mult!

| Catalinxxxx a răspuns:

Esti nebun nici in gluma sa nu spui asta niciodata nu o sa intre.

| Kamakura a răspuns:

Nu o sa intre in vigoare deoarece a zis la stiri.(sau te uiti pe net)