| jensen a întrebat:

Va mai deranjez o data! Acuma pe 17 mai, am proces (amenda + permis si m-i s-a dat si dovada de circulatie pana la finalizarea procesului), si nu stiu ce o sa mi se spuna acolo, ce o sa se discute! Am multe motive sa ma judec cu dansii, mi l-a suspendat pe 90 zile si apoi daca pierd, tot 90 de zile ramane sau? Si la proces ce o sa se discute? Am auzit pe cineva dar mai demult nu acum, ca tot asa era si ea pe 90 de zile si a facut recurs, asa ar trebui sa fac si eu? Si costurile de judecata la cat se ridica daca pierd procesul?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un jurist, eventual un avocat care sa te reprezinte in instanta. iti va fi mult mai usor pentru ca el practic se va ocupa de tot in locul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un jurist, eventual un avocat care sa te reprezinte in instanta. iti va fi mult mai usor pentru ca practic se va ocupa de tot in locul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu dai si amanunte despre motivul retinerii permisului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dar toata familia aveti " darul " bauturii?
Nu ai sanse si nu inteleg pentru ce ai facut contenstatie. Erai baut la volan? Nu conteaza ca stateai. Atita timp cit motorul era pornit se considera ca masina era in trafic. Din pacate ramii fara permis + amenda.
Chiar te rog sa ne spui cum ai rezolvat problema.
" Judecata " nu te costa nimic...

| jensen explică:

Si cat ma costa avocatu?

| jensen explică:

Am fost cu tata la niste rude si acolo tata a baut peste masura si stiam ca ramanem acolo dar s-a certat tata cu rudele acelea si am plecat de acolo! Apoi am condus eu pana acasa! Apoi a venit o prietena buna de-a mea din strainatate si am servit c-am un pahar si ceva de sampanie cu ea, in masina, stateam cu motoru pornit si a venit un echipaj de politie si m-a pus sa suflu in fiola ca erau mai multi si m-au intimidat, am semnat si procesu verbal si am facut contestatie si acum am proces pe 17!