| uply a întrebat:

Va rog ajutati-ma, este urgent! Maine plec la Bucuresti si stau doar cateva ore, sunt mai mult in trecere.Sunt un mare fan al muzicii de calitate,in special al celei vechi(fara manele,nu vreau sa jignesc gusturile nimanui dar nu-mi plac),deci, prin urmare, sunt si un mare colectionar de discuri de vinil(fara muzica lautareasca) si casete.Adresez aceasta intrebare celor care sunt din Bucuresti, sau celor care stiu unde pot gasi in Bucuresti, cel mai bun anticariat unde pot gasi casete(in special cu formaiile romanesti ale anilor 90 si inceputul anlor 2000-de preferat originale,cu tot cu coperta:N&D,O-Zone, Animal X, 3 Sud-Est,Valahia,Simplu,Demno,Bosquito,Class,La Familia,Bug Mafia, Parazitii, etc...) si discuri de vinil.Ma gandesc ca daca este cel mai bun din capitala, este cel mai bun din tara.De altfel,cred ca si daca-mi spuneti care este cel mai bun magazin sau boutique(sper ca-am scris corect) muzical,ar trebui sa aiba ce caut eu. Apreciez cu atat mai mult raspunsul daca-mi da si informatii despre adresa anticariatului/magazinului/boutiqului:sector,strada,bloc (daca e cazul). Sper sa nu aiba preturi piperate,si daca se poate sa aiba si comenzi online si sa fie oficial,nu format din vanzatori ambulanti(deoarece coperta poate sa fie cu ceva si caseta cu altceva,sau sunetul sa fie foarte slab),prin urmare puteti sa-mi dati mai multe nume.
De asemenea,mi-ar placea sa gasesc daca este vorba de anticariat si reviste vechi gen BRAVO, cu postere(in general cu artisti).Nu am ocazia sa merg foarte des in capitala, n-am mai fost in Bucuresti de 7 ani,si as fi tare suparat daca nu m-as intoarce macar cu un exemplar din categoriile de produse mentionate mai sus,mai ales cele muzicale, respectiv casetele-in special cele cu formatiile mentionate, revistele si discurile ma intereseaza mai putin.
Sper ca am ales bine categoria.As fi ales categoia de muzica, dar intrebarea mea tine mai mult de locatii, asa ca am ales informatii utilitre.
Multumesc! Jur sa dau funda!

Răspuns Câştigător
| dani0822 a răspuns:

Nu pot sa iti spun un magazin anume referitor la ceea ce cauti tu, dar pe calea vicoriei sunt cateva, magazine bune, unul dintre ele se afla chiar la intersectia strazii ion campineanu cu calea victoriei,